Realitní skupina miliardáře Radovana Vítka převzala od německé společnosti TREI Real Estate Česká republika devět supermarketů provozovaných řetězci Penny Market a Billa.

CPI nemovitosti vlastní a řetězce si je pronajímají. Jedná se o obchody ve městech Dobříš, Holešov, Holice, Jablonec nad Nisou, Liberec, Říčany, Semily, Tanvald a Turnov.

Jejich celková pronajímatelná plocha činí 10 900 metrů čtverečních.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

„CPI Group získala geograficky diverzifikované portfolio poskytující stálý příjem díky vynikajícím smlouvám s Penny a Billa, které přesahují více než 10 let. Retailové nemovitosti jsou dlouhodobě naším nejsilnějším segmentem a tímto nákupem jsme jej opět podpořili,“ uvedl Martin Němeček, ředitel akvizic ve společnosti CPI Group.

TREI zdůvodnila prodej supermarketů svým záměrem investovat do projektů nákupních parků Vendo Park v Česku a na Slovensku. Cena, za kterou je CPI získala, nebyla zveřejněna.

Atraktivní byznys

„Za posledních několik měsíců bylo jen velmi málo transakcí tohoto typu, což podtrhuje atraktivitu dlouhodobého pronájmu, který zajišťuje investorovi zpětný příjem," komentoval obchod Chris Sheils z realitně poradenské společnosti Colliers, jež při nákupu zastupovala prodávající stranu.

CPI Group pronajímá obchodní plochy také dalším potravinářským řetězcům, jako jsou Tesco, Interspar a Ahold, nebo hobbymarketům OBI a Bauhaus. Buduje také síť retailových parků a nákupních center v Česku a na Slovensku. Příští měsíc má otevřít CPI Retail Park Trutnov, kde je prý již všech 22 tisíc metrů čtverečních zcela obsazených nájemci.

Další obchodní areály firma staví v Třinci a Pelhřimově. Dohromady CPI vlastní a spravuje přes 500 tisíc metrů čtverečních ploch určených pro maloobchodníky.