Česká republika se stala další zemí, která byla zasažena špionážním malwarem, tedy počítačovým virem, který bez povšimnutí odesílal data do zahraničí. V létě ho zde objevili odborníci společnosti AdvaICT.
Otazníkem ale je, kde přesně se v Česku škodlivý vir objevil. Jisté je zatím jen to, že byla zasažena státní organizace.
"Jde o organizaci z veřejné správy, více ji specifikovat nemůžeme," řekl pro IHNED.cz předseda představenstva AdvaICT Pavel Minařík.
Podle firmy škodlivý proces, který běžel na jednom z počítačů zaměstnance organizace, sbíral v lokální síti organizace každý den zhruba 4 GB dat a odesílal je do Číny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










