Zájem o nový operační systém Windows 8, který na konci minulého týdne uvedla na trh americká softwarová společnost Microsoft, zatím poněkud vázne.

Ukázal to průzkum, který na vzorku asi 1200 lidí provedla agentura AP ve spolupráci s organizací GfK. Mimo jiné vyšlo najevo, že většina dospělých Američanů vůbec nezaznamenala, že firma s prodejem nových Windows začala.

Microsoft svůj nový operační systém představuje jako výrobek, který od základů mění pohled firmy na osobní počítače a internet. Velký důraz klade na dotykové ovládání, čímž se přibližuje své konkurenci.

Úplně zmizelo také několik prvků, které provázely prakticky všechny verze Windows již od roku 1985, kdy se "windowsy" na trhu objevily poprvé.

Zhruba 52 procent dotázaných o novém operačním systému před pátečním uvedením na trh nikdy neslyšelo.

Z těch, kteří o něm věděli, jich asi 61 procent nemá žádný nebo jen slabý zájem koupit si nový laptop nebo počítač s Windows 8.

 

Z lidí, kteří o novém operačním systému slyšeli, jich jen asi 35 procent věří, že nové Windows přinesou zlepšení.

"Nevěřím, že to něco změní. Operační systém Windows 7 umí všechno, co od něj požaduji," poznamenal 43letý inženýr Chris Dionne z Waterbury ve státě Connecticut.

Dionne už nové Windows 8 v obchodě viděl, první dojem jej ale k nákupu nepřesvědčil. Odcházet od Windows 7, které Microsoft uvedl na trh v roce 2009, prý nemá důvod.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist