Mobilní operátoři T-Mobile, Telefónica a Vodafone společně ovládají trh, drží vysoko ceny a do svých sítí nechtějí pustit konkurenci. Dokazuje to analýza trhu mobilního volání Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

Přináší tak možnost otevřít dveře konkurenci v podobě virtuálních operátorů s nižšími cenami.

Úřad proto chce nařídit, aby stávající trojice vlastníků otevřela své sítě všem zájemcům prostřednictvím velkoobchodní nabídky. Telekomunikace by tak čekala liberalizace podobně jako trh s elektřinou.

Do Česka by mohly přijít až desítky nových hráčů bez toho, aby byli závislí na dohodě s některým ze stávajících operátorů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se