Developer JRD, jenž se specializuje na výstavbu bytových domů s velmi nízkou spotřebou energií, staví v Praze-Hloubětíně největší bytový komplex v tzv. pasivním energetickém standardu v Česku. Ve třech domech rezidenčního projektu Park Hloubětín, jejichž roční spotřeba na vytápění bude 15 kWh na m2 a rok, vznikne celkem 115 bytů.
Běžné novostavby přitom spotřebují v průměru 90 kWh na m2 a rok na vytápění. "Majitel běžného bytu utratí šestkrát více, než je třeba," uvedl Martin Svoboda, výkonný ředitel JRD. To jsou v případě 80metrového bytu zbytečné výdaje ve výši 12 tisíc korun ročně, dodal Svoboda.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










