Leo Express bude ve špičce dražší než konkurence. Průměrná cena jízdenky Praha-Ostrava má vyjít na 290 korun, přičemž první vlak by měl na trať vyjet nejdříve 7. listopadu. Do 8. prosince bude jezdit jedna souprava, to znamená dva odjezdy z Prahy i Ostravy denně.

Cena v Leo Expressu nebude jako v případě Českých drah nebo RegioJetu stálá, ale bude se lišit podle odjezdového času vlaků a předstihu, s jakým si cestující jízdní doklad koupí.

"Ti, co mají možnost jet v jiný čas, než je čas špičkový, budou moci jezdit levněji," uvedl majitel společnosti Leoš Novotný. Nejlevnější jízdenky v ekonomické třídě by měly být k dostání od 137 korun.

Cena jízdenek se bude odvíjet od poptávky cestujících. Ti, co přijdou dříve, budou moci vybírat z lacinějších nabídek.

Leo Express bude mít tři cestovní třídy. Economy (212 míst), Businness (19 míst) a Premium (6 míst). Zatímco cesta v Economy by se měla pohybovat kolem tří set korun, v byznysové třídě vyjde přibližně na půl tisíce a v Premium jízdenka stojí kolem 800 korun.

A jaké jsou ceny u konkurence? Obyčejná jízdenka u Českých drah i u RegioJetu vychází na 295 korun. Jízda Pendolinem je o 200 korun dražší. Cenu lze snížit různými slevami nebo promoakcemi.

Leo Express se při vytváření rezervačního systému inspiroval v letectví, obdobně podle Novotného fungují rezervace u německé Lufthansy.

Jízdenku si ode dneška mohou lidé koupit prostřednictvím internetových stránek dopravce a zaplatit ji běžnou platební kartou nebo předplaceným kreditem. Alternativou je klasický nákup jízdenky na prodejních místech, kde ji bude možné zaplatit rovněž hotově, dodal Novotný.

Leo Express hodlá na trať Praha-Ostrava-Bohumín vyjet nejdříve 7. listopadu. Zatím ale čeká na schválení zkušebního provozu s cestujícími Drážním úřadem.leo rad

Firma kromě provozu na trati mezi Prahou a Ostravou chystá vstup i na další dálkové tratě v Česku, zejména na trasu z Prahy do Českých Budějovic nebo na trať mezi Prahou a Chebem. Do nákupu a vybavení vlaků chce Leo Express v příštích pěti letech investovat 7,25 miliardy korun.