V žádně zemi na světě není více společností, které jsou úspěšné na světovém trhu, než v Německu. Vědci odhalili několik důvodů německého úspěchu.

Už v roce 1986 si harvardský profesor Ted Levitt, který zpopularizoval pojem globalizace, kladl otázku, proč je německé hospodářství tak úspěšné v exportu. Během 25 let se změnilo pouze málo.

Během této doby drželo Německo dokonce několikrát i prvenství v exportu. Vývoz zůstává zdrojem německého bohatství a jemu občané vděčí za nízkou nezaměstnanost i během krize.

Zpravodajský server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung přišel s několika faktory, které sahají i do historie a vysvětlují důvody německého úspěchu ve vývozu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se