Na rozdíl od běžných novostaveb, které na vytápění spotřebují v průměru 90kWh na m2 a rok, je roční spotřeba pasivních domů nejvýše 15 kWh na m2 vytápěné plochy.
Domy v tzv. pasivním energetickém standardu využívají díky kvalitní izolaci pasivních tepelných zisků – tedy slunečního záření nebo tepla vyzařovaného lidmi či spotřebiči, a jejich majitelé tak mohou ušetřit až 90 procent nákladů na vytápění.
Postavit je přitom lze za téměř stejnou cenu jako klasickou novostavbu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





