Na rozdíl od běžných novostaveb, které na vytápění spotřebují v průměru 90kWh na m2 a rok, je roční spotřeba pasivních domů nejvýše 15 kWh na m2 vytápěné plochy.

Domy v tzv. pasivním energetickém standardu využívají díky kvalitní izolaci pasivních tepelných zisků – tedy slunečního záření nebo tepla vyzařovaného lidmi či spotřebiči, a jejich majitelé tak mohou ušetřit až 90 procent nákladů na vytápění.

Postavit je přitom lze za téměř stejnou cenu jako klasickou novostavbu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se