Začátek ledna 2013 přinese majitelům budov, kteří se rozhodnou své domy prodat nebo pronajmout, novou povinnost. Kupujícím nebo nájemníkům budou muset předložit průkaz energetické náročnosti budovy. Ten prozradí zájemcům o nemovitosti, podobně jako štítek na elektrospotřebičích podle stupnice A až G, očekávanou roční spotřebu energie v dané budově.
Vyplývá to z novely zákona o hospodaření energií, kterou minulý týden schválil Senát a která je v souladu se směrnicí EU o energetické náročnosti budov.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









