Začátek ledna 2013 přinese majitelům budov, kteří se rozhodnou své domy prodat nebo pronajmout, novou povinnost. Kupujícím nebo nájemníkům budou muset předložit průkaz energetické náročnosti budovy. Ten prozradí zájemcům o nemovitosti, podobně jako štítek na elektrospotřebičích podle stupnice A až G, očekávanou roční spotřebu energie v dané budově.

Vyplývá to z novely zákona o hospodaření energií, kterou minulý týden schválil Senát a která je v souladu se směrnicí EU o energetické náročnosti budov.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se