Realitní kanceláře doplácejí na neplatné rezervační smlouvy, které uzavírají s klienty. Několik zájemců o byt, kteří z obchodu z různých důvodů vycouvali a kteří odmítli nechat rezervační zálohu propadnout ve prospěch kanceláře, realitky zažalovalo. A Nejvyšší soud ČR jim po letech dal za pravdu. Realitky tak musejí těmto lidem zálohy vrátit i s výlohami za soudy.

Obvykle se jedná o desítky tisíc korun, ne-li statisíce, které lidé složí na účet realitky. Kanceláře se totiž skrze rezervační smlouvy dožadují po svých klientech zaplacení rezervační zálohy, i když k prodeji vůbec nedojde.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se