Co se dnes děje:

- Česká národní banka zveřejní předběžné údaje o vývoji HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku

- Eurostat zveřejní rychlý odhad HDP v EU a eurozóně ve 3. čtvrtletí 2012

- Český statistický úřad zveřejní indexy cen výrobců za říjen 2012

- Evropská komise vydá zprávu o vnitřním energetickém trhu EU

- Hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku zveřejní Ahold, Wal-Mart, Viacom nebo Dell

Starbucks se vrhá do byznysu s čajem

Americký kavárenský řetězec Starbucks kupuje prodejce sypaných čajů Teavana. Firmy o tom společně informovaly ve čtvrtek v noci novináře. Starbucks má za jednu akcii Teavany zaplatit 15,5 dolaru, dohromady ho tedy obchod vyjde na celkových zhruba 620 milionů dolarů, v přepočtu podle aktuálního kurzu 12,5 miliardy korun.
(VÍCE ZDE)

Goldman Sachs šetří už i na partnerech

Americká banka Goldman Sachs bude mít od prvního ledna příštího roku 70 nových partnerů. Jde o nejnižší počet lidí, které banka od roku 1999, kdy vstoupila na burzu, jmenovala. Banka jmenuje nové partnery každé dva roky. V roce 2009 jich přibylo 94 a v roce 2010 pak 110. Pozvánka do elitního klubu "Goldmanů" otevírá novým partnerům dveře k vyšším firemním postům. (VÍCE ZDE)

Fed: Další kvantitativní uvolňování

Někteří členové měnového výboru americké centrální banky (Fed) se domnívají, že příští rok bude nutné přikročit k dalšímu kvantitativnímu uvolňování měnové politiky. Ukázal to zápis z posledního jednání Fedu, který ve středu banka zveřejnila. Dolar se po zprávě vydal prudce dolů, neboť další uvolňování znamená nákupy dluhopisů a znehodnocování měny.

Letiště Václava Havla odklánělo lety

Šest menších letadel bylo středu kvůli špatné viditelnosti odkloněno z pražského letiště Václava Havla. Čtyři stroje přistály v Pardubicích a dva v Karlových Varech. Ostatní letadla pražské letiště normálně přijímá. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí.

Roudnice chce nově nabytý pivovar prodat

Město Roudnice nad Labem chce prodat pivovar, který v květnu koupilo za 3,3 milionu korun v dražbě. Spolu s areálem na město přešla i povinnost ho alespoň provizorně zastřešit, zastupitelé ale doufají, že ho někdo koupí i s touto povinností. Záměr prodat barokní pivovar, který je státem chráněnou památkou, dnes podpořila většina zastupitelů.

Stávkuje se i v JARu

Zvýšení denní mzdy na dvojnásobných 150 jihoafrických randů (asi 344 korun) požadují tisíce zemědělských dělníků, kteří kvůli tomu vstoupili do stávky v Jihoafrické republice. Stávka ve vinařské oblasti kolem Kapského Města podle agentury Reuters začala minulý týden; dělníci blokují silnice a zapalují pole, vinice i sklady. Ve středu byl při střetech demonstrantů s policií zabit jeden člověk.

Právník žaluje Microsoft, byl oklamán

Jeden kalifornský právník podal žalobu na společnost Microsoft, neboť se cítí oklamán. Její tablet Surface prý nemá takovou kapacitu paměti, jakou firma inzeruje. Přístroj má mít 32 gigabytů, ve skutečnosti ale polovinu zabírá operační systém a předinstalované aplikace. Informuje o tom agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru