Problémy skupiny ČEZ v Albánii nabírají další rozměr. ČEZ se v pátek rozhodl, že kvůli nezaplaceným fakturám ve výši téměř jedné miliardy korun odpojí všechny albánské vodárny od elektřiny. Albánský soud ale ČEZ pod výhrůžkou pokut nařídil opětovné zapojení vodáren.

V zemi kvůli této situaci došlo i na zadržení některých pracovníků energetického giganta.

"Rozhodnutí soudu jsme se rozhodli uposlechnout, abychom se vyvarovali dalším pokutám, a tudíž i prohlubování finanční ztráty," vysvětluje country manažer ČEZ v Albánii Jaroslav Macek.

ČEZ s rozhodnutím soudu nesouhlasí a na začátku tohoto týdne chce proti němu podat odvolání.

"Naše trpělivost není nekonečná," odpovídá Vacek na otázku, jestli současné problémy neuspíší odchod ČEZ z Albánie.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se