Automobilka Škoda chystá pro příští rok sedm novinek, uvedl člen jejího představenstva Bohdan Wojnar. Podle zjištění týdeníku Ekonom jde o čtyři nové automobily a tři dílčí modernizace spojené se "změnou tváře" na karosérii.

Automobilka postupně představí několik verzí nové generace vozů Octavia. Kromě základního provedení půjde o kombík a sportovní variantu RS, respektive Scout. V srpnu pak do sériové výroby naběhne model Škoda Rapid Spaceback, čili druhá verze modelu Rapid s karosérií na pomezí kombi a hatchbacku.

Dále v příštím roce proběhne modernizace vozů Superb, Superb Combi a Yeti. Vzhled těchto tří modelů se přizpůsobí novému designovému trendu, který nastolily Rapid s třetí generací modelu Octavia, jež má předpremiéru již letos v prosinci.

Wojnar v rozhovoru pro nové vydání týdeníku Ekonom uvedl, že výroba vozu Rapid v Rusku je naplánována na jaro roku 2014. Přes zahájenou modelovou ofenzívu nehodlá Škoda v Česku masově nabírat nové zaměstnance. "Loni jsme zvýšili počet pracovních míst v našich závodech o 1 650 na více než 26 500. V nejbližších měsících se však spíše než na navyšování počtu míst chceme soustředit na konsolidaci. V případě potřeby budeme preferovat přesuny mezi provozy," řekl Wojnar.


Týdeník Ekonom - č. 48/2012VELKÝ ROZHOVOR S BOHDANEM WOJNAREM NAJDETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 29. LISTOPADU.banner 2