Katar, dynamicky se rozvíjející blízkovýchodní emirát s celosvětově nejvyššími emisemi skleníkových plynů na hlavu, letos v Dauhá hostí výroční summit OSN o změně klimatu.

Podobná setkání probíhají již necelá dvě desetiletí. Pro mnohé bez výrazného úspěchu, neboť globální emise skleníkových plynů stále narůstají.

Letošní konference láká k mnoha přirovnáním, nejvíce se nabízí to o bosé kovářově kobyle. Země závislá na exportu ropy a zemního plynu, charakteristická vysokými energetickými nároky klimatizace, těžebního průmyslu, či odsolování vody skutečně není ekologickým premiantem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se