Po dvanácti dnech dramatických jednání v Dubaji dospěl kongres Mezinárodní telekomunikační unie OSN v noci na pátek k vetu západních států.
Novou mezinárodní dohodu, která hrozila otevřít dveře k regulaci internetu, odmítly Spojené státy, Velká Británie – a její spojenci – včetně Česka.
"Spojené státy jsou zarmouceny a mají pocit promarněných příležitostí, když musejí oznámit, že smlouvu v současném znění podepsat nemohou," uvedl americký vyslanec Terry Kramer.
Text nového Mezinárodního telekomunikačního řádu se dostal na pořad jednání ve středu.
Jak popisuje jeden z českých zástupců, ředitel správce české domény CZ.NIC Ondřej Filip, jednání na shromáždění i v pracovních skupinách byla zdlouhavá a někdy i bouřlivá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











