Po dvanácti dnech dramatických jednání v Dubaji dospěl kongres Mezinárodní telekomunikační unie OSN v noci na pátek k vetu západních států.

Novou mezinárodní dohodu, která hrozila otevřít dveře k regulaci internetu, odmítly Spojené státy, Velká Británie – a její spojenci – včetně Česka.

"Spojené státy jsou zarmouceny a mají pocit promarněných příležitostí, když musejí oznámit, že smlouvu v současném znění podepsat nemohou," uvedl americký vyslanec Terry Kramer.

Text nového Mezinárodního telekomunikačního řádu se dostal na pořad jednání ve středu.

Jak popisuje  jeden z českých zástupců, ředitel správce české domény CZ.NIC Ondřej Filip, jednání na shromáždění i v pracovních skupinách byla zdlouhavá a někdy i bouřlivá.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se