Přestože primárním cílem nájemců kanceláří zůstává snižování nákladů na pronájem kancelářských prostor, zajímají se také o to, jak prostory nově navrhnout a jak jejich prostřednictvím zapůsobit na klienty nebo přilákat zaměstnance.
Vyplynulo to z ankety realitní společnosti Colliers International, které se zúčastnily velké společnosti každá s více než tisícovkou zaměstnanců po celé Evropě.
Na snižování nákladů se zaměřuje 80 procent respondentů; přes 40 procent dotazovaných uvedlo, že v posledních pěti letech zredukovali své požadavky na prostory.
"Po nákladech na zaměstnance jsou náklady na pronájem kanceláří často druhou nejvyšší položkou ve finanční rozvaze a je jasné, že firmy hledají všemožná řešení, která jim pomohou zvýšit efektivitu," řekl Guy Douetil z Colliers International.
"Nepodceňují ale ani to, jak se jejich nové pracovní prostředí líbí zaměstnancům," dodal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





