Co se dnes děje:

- 08:00 Mimořádná valná hromada a.s. Sokolovské strojírny.

Má na programu projednání formy vstupu nového vybraného investora do skupiny Plynostav

- Česká národní banka zveřejní bilanci ČNB k 20. prosinci 2012

Penta má další zelenou

Skupina Penta může po lékárnách Lloyds převzít i firmu SimonPharma s obratem zhruba půl miliardy korun. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes (MfD). Transakci, jež se má uskutečnit v lednu 2013, povolil antimonopolní úřad.

Společnost Česká lékárna ovládaná Pentou provozuje síť lékáren Dr.Max s 279 pobočkami, což je asi desetina všech kamenných lékáren v České republice.

ÚOHS: Lesy ČR nepochybyly

Antimonopolní úřad rozhodl, že státní podnik Lesy ČR při výběrovém řízení na nákup obuvi, oděvů a pracovních pomůcek pro lesníky nepochybil. Ve čtvrtek o tom informovala Česká televize (ČT). Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o tendru v hodnotě více než 20 milionů korun rozhodl už před vánočními svátky, uvedla televize.

Portugalská ANA jde Francouzům

Francouzská stavební skupina Vinci ve čtvrtek zvítězila v tendru na prodej státní portugalské letištní společnosti ANA s nabídkou 3,1 miliardy eur (asi 78 miliard Kč). Portugalská vláda tímto prodejem překročila cíl privatizace, který zemi stanovila Evropská unie a Mezinárodní měnový fond (MMF) v rámci loňské dohody o záchranném balíku.

Plat šéfa Applu je setinový než loni

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook dostane za letošní rok, svůj první celý rok v čele firmy, na platu a odměnách 4,17 milionu dolarů (asi 79 milionů Kč).Bude to jen zhruba setina celkové odměny za rok 2011, kdy získal 378 milionů dolarů. Nyní totiž nebude inkasovat žádné odměny v podobě akcií. (VÍCE ZDE)

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru