Ministerstvu dopravy se v posledních letech přes veškerou snahu nepodařilo vyřešit žádný z hlavních problémů v české dopravě. Většinu z nich tak nyní přebírá nový ministr Zbyněk Stanjura. A pro letošní rok ho čeká poměrně dost práce.
 
1. Liberalizace železnice
Před třemi lety odstartoval tehdejší ministr dopravy Gustav Slamečka vypisování výběrových řízení na provozovatele rychlíků a vypadalo to jako revoluce. Jenže dosud proběhla se značným zpožděním pouze jediná soutěž na provozovatele rychlíků mezi Olomoucí a Ostravou a i ta teď leží na antimonopolním úřadu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se