Ministerstvu dopravy se v posledních letech přes veškerou snahu nepodařilo vyřešit žádný z hlavních problémů v české dopravě. Většinu z nich tak nyní přebírá nový ministr Zbyněk Stanjura. A pro letošní rok ho čeká poměrně dost práce.
1. Liberalizace železnice
Před třemi lety odstartoval tehdejší ministr dopravy Gustav Slamečka vypisování výběrových řízení na provozovatele rychlíků a vypadalo to jako revoluce. Jenže dosud proběhla se značným zpožděním pouze jediná soutěž na provozovatele rychlíků mezi Olomoucí a Ostravou a i ta teď leží na antimonopolním úřadu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








