Finský výrobce mobilních telefonů Nokia se rozhodl po více než 20 letech nevyplatit žádnou dividendu. Firmě dál silně klesají tržby, ve čtvrtém čtvrtletí o 20 procent na 8,04 miliardy eur (asi 205,8 miliardy Kč).
Nokia se nicméně v závěru roku udržela v zisku, který byl 202 milionů eur (asi 5,2 miliardy Kč). O rok dříve měla ztrátu více než miliardu eur.
Nokia potřebuje nutně peníze. Prodala proto své sídlo a bude si ho pronajímat - čtěte ZDE
Češi si oblíbili levné smartphony. Samsung a Huawei jdou nahoru, Nokia ztrácí - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










