Zhruba v polovině srpna se koncern Apple stal nejdražším koncernem historie měřeno tržní kapitalizací. Navíc uspěla s první významnou žalobou proti Samsungu a o měsíc později představil iPhone 5.

Vše směřovalo k dalším vrcholům, 50 z 57 předních analytiků dávalo doporučení k nákupu akcií s průměrným cílovým kurzem 739,37 USD. Pak ale přišlo vystřízlivění a akcie od svého vrcholu ztratila téměř 30 procent.

V pátek se Apple obchodoval pod 450 dolary a tržní kapitalizace klesla na 411 miliard dolarů. Ztratil tak post nejhodnotnější firmy světa, na který se vrátil Exxon Mobil. Jeho tržní kapitalizace činí přibližně 418 miliard dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se