Irské aerolinky Ryanair, které jsou největším nízkonákladovým dopravcem v Evropě, budou od letošního června provozovat z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku pravidelnou linku na londýnské letiště Stansted.

Létat bude třikrát týdně, a to v úterý, čtvrtek a sobotu. Dosud společnost provozuje linku z Brna, která rovněž létá na londýnské letiště Stansted.

První nabídky letenek by se na www.ryanair.com měly objevit už v pátek, cena prvních letenek by se měla pohybovat okolo 20 až 30 eur, tedy zhruba 500 až 700 korun.

Společnost počítá s tím, že z Brna a Ostravy ročně přepraví 180 000 cestujících, na Ostravu plánuje 40 000 cestujících.

"Je to začátek. Začínáme trasou do Londýna, uvidíme, co nám to přinese. Ve východní Evropě jsme se dobře rozvíjeli v Polsku a Maďarsku, tady se rozhlížíme," uvedla marketingová manažerka Ryanair Henrike Schmidt.

Společnost Ryanair v minulosti létala rovněž z pražského letiště, odkud však odešla v roce 2010. Svůj odchod tehdy firma zdůvodnila taxami letiště, které považovala za příliš vysoké.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově loni přepravilo 288 393 cestujících, což je o 5,4 procenta více než v roce 2011. V průběhu loňského listopadu byla obnovena pravidelná linka do Vídně, kterou dvakrát denně provozuje letecká společnost Danube Wings.

Z Mošnova létá i pravidelná linka do Prahy provozovaná ČSA. V březnu bude ve spolupráci se Smart Wings obnovena pravidelná linka do Paříže a stejná letecká společnost už v únoru opět zprovozní spojení s izraelským Tel Avivem.

Letiště rovněž vede jednání, která by umožnila spojení směrem k východním destinacím a také s několika evropskými metropolemi.

Společnost Ryanair létá do 1500 destinací. Mošnovské letiště bude 180. letištěm, kde společnost působí. Lety provozuje z 28 zemí. Ročně přepraví 79 milionů cestujících.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist