Daňovou reformu a nový občanský zákoník vláda vydává za své dva klíčové úspěchy. Teď to ale vypadá, že oba začnou platit později, než kabinet Petra Nečase plánoval. A otázkou je, zda vůbec začnou platit - minimálně s takzvaným jednotným inkasním místem nesouhlasí sociální demokraté, kteří se příští rok pravděpodobně chopí vlády.
Premiér a předseda ODS včera oznámil, že v nejbližších dvou letech už vláda nebude chystat žádné změny daní a že balík zákonů spojený se vznikem jednotného inkasního místa (tedy jedno místo pro placení daní a pojistného, zrušení superhrubé mzdy, omezení zaměstnaneckých benefitů a další) bude účinný od ledna 2015. Tak to sice i dnes stojí v zákoně, jenže vláda ještě nedávno chtěla nový systém spustit už příští rok.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











