Poplatky za vedení úvěrových účtů jsou v souladu s českou legislativou, tvrdí shodně velké tuzemské banky. Přesto od nich některé už pomalu ustupují.

Tisíce lidí se v posledních týdnech spojují a chtějí získat od bank zpátky peníze, které jim platí za spravování úvěrových účtů. A jejich tlak začíná mít efekt. 

Například Komerční banka od začátku roku u některých produktů tyto poplatky zrušila, už na podzim s nimi skončila Raiffeisenbank a od začátku února přestala GE Money Bank vybírat poplatky u spotřebitelských úvěrů.

"U hypoték přestaneme ve druhé polovině února účtovat u nově uzavřených úvěrů poplatek za vedení úvěru, zrušíme také poplatek za uzavření hypotečního úvěru a některé další poplatky," uvedl mluvčí GE Money Bank Pavel Zúbek. 

Tento krok podle něj údajně není reakcí na rostoucí tlak veřejnosti proti poplatkům, nýbrž jde o obchodní rozhodnutí banky, které navazuje na úspěch akčních nabídek z loňského roku. "Ty se týkaly výhradně spotřebitelských úvěrů. Podobný efekt v podobě nárůstu obchodní aktivity předpokládáme i v případě zrušení poplatku u hypoték," dodal Zúbek.

Ačkoli některé banky začínají pomalu ustupovat, většina si za poplatky přesto dál stojí. A už vůbec se nechtějí vyjadřovat k sílícím iniciativám na internetu, kde se sdružují tisíce naštvaných klientů. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se