Asi tři tisícovky bulharských demonstrantů v Sofii skandovaly "Mafie!" a "Demise!" před ministerstvem hospodářství a energetiky a před parlamentem, pak zablokovaly jednu z hlavních křižovatek města.
"Naše trpělivost se vyčerpala," varovaly svými plakáty. Jiný transparent hlásal rovnici "Elektřina + nezaměstnanost = genocida".
Důvodem demonstrací v Sofii a ve dvou desítkách dalších bulharských měst jsou vysoké lednové účty za elektřinu pro běžné Bulhary.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











