Asi tři tisícovky bulharských demonstrantů v Sofii skandovaly "Mafie!" a "Demise!" před ministerstvem hospodářství a energetiky a před parlamentem, pak zablokovaly jednu z hlavních křižovatek města.

"Naše trpělivost se vyčerpala," varovaly svými plakáty. Jiný transparent hlásal rovnici "Elektřina + nezaměstnanost = genocida".

Důvodem demonstrací v Sofii a ve dvou desítkách dalších bulharských měst jsou vysoké lednové účty za elektřinu pro běžné Bulhary.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se