Před 21 lety byla společnost Shell první zahraniční společností, která v Česku otevřela benzinovou pumpu.

Dnes jich tu má celkem 181, což ji řadí na čtvrté místo. V tržbách je na tom podle odhadů ještě výše. Přesné podíly nikdo nezveřejňuje a podle šéfa českého zastoupení Shell Petra Pražského by to ani neprošlo přes antimonopolní úřad.

„Už to překračuje jakoukoli únosnou míru,“ říká Pražský, jenž se nedávno stal i prvním Čechem, který řídí provoz, marketing, strategii a další rozvoj čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se