Před 21 lety byla společnost Shell první zahraniční společností, která v Česku otevřela benzinovou pumpu.
Dnes jich tu má celkem 181, což ji řadí na čtvrté místo. V tržbách je na tom podle odhadů ještě výše. Přesné podíly nikdo nezveřejňuje a podle šéfa českého zastoupení Shell Petra Pražského by to ani neprošlo přes antimonopolní úřad.
„Už to překračuje jakoukoli únosnou míru,“ říká Pražský, jenž se nedávno stal i prvním Čechem, který řídí provoz, marketing, strategii a další rozvoj čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










