Vládní komise v čele s tureckým premiérem Erdoganem zrušila druhou největší privatizaci v moderní historii země.

Za 25 let pronájmu nejdůležitějších dálnic a mostů totiž požaduje výrazně více, než 5,7 miliardy dolarů (110 mld. Kč), které nabízí největší turecký průmyslový konglomerát Koc Holding spolu s malajským suverénním fondem. Píší o tom Financial Times.

Veto Ankary podle analytiků vzbuzuje nejistotu mezi zahraničními investory, které se přitom země snaží lákat na významné projekty v infrastruktuře, například při stavbě nového letiště. Investory se země snaží stále více hledat v Asii.

Konsorcium vyhrálo tendr v prosinci, premiér Recep Erdogan ale již tehdy výběrové řízení kritizoval kvůli nízké částce.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Související články

Téma: Turecko
Téma: Turecko