Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

První den roku 2013 přinesl mimo jiné též řadu let připravovanou velkou novelu stavebního zákona, s níž se musí odborná veřejnost seznámit a naučit se s ní pracovat.

Odborníci však již po několika týdnech jejího fungování spatřují celou řadu komplikací a rizik. Celý proces podle nich třeba zpomaluje zejména rozšíření účasti veřejnosti na další kolo schvalovacího procesu či prodloužení lhůty pro vyjádření úřadů, a to až o 2 měsíce.

"Pro stavebníky je komplikací rozšíření účasti takzvané dotčené veřejnosti, která je známá svým obstrukčním jednáním při povolování staveb. Doba přípravy stavby se tak může neúměrně prodloužit, u dopravních staveb až na 10 let," říká Václav Matyáš ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

"Za nejproblematičtější oblasti považujeme prodloužení lhůty pro vyjádření úřadů až o 60 dní. Dojde tak k ještě většímu zpomalení již tak zdlouhavého schvalovacího procesu. Tyto obstrukce mají negativní dopad na zmírňování recese ve stavebnictví,“ doplňuje Vladimír Svoboda ze společnosti Interplan-CZ, která patří mezi specialisty v oblasti projektové a inženýrské přípravy staveb.

V článku portálu ProByznys.info najdete bližší popis jednotlivých úskalí a zároveň Vám poradíme, na co si dát pozor.

Dále si na portálu přečtěte:

Vyzkoušejte si nový portál pro malé a střední firmy - VÍCE O PORTÁLU ZDE

REGISTRUJTE SE NA 30 DNÍ ZDARMA - ZDE

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist