Klienti cestovní kanceláře Exim Tours budou od května létat se společností Travel Service. Firmy uzavřely tříletý kontrakt za 4,5 miliardy korun. Informuje o tom server E15.cz.

Pro Exim Tours dosud většinu letů zajišťovala dceřiná firma Českých aerolinií (ČSA) Holidays Czech Airlines. Stát se ale kvůli privatizaci ČSA rozhodl zrušit charterové lety Holidays Czech Airlines, čímž vyřešil právní spory právě s Travel Servisem.

"Nakonec to dobře dopadlo, pro naše klienty budou změny pouze minimální nebo vůbec žádné," řekl serveru spolumajitel Exim Tours Ferid Nasr.

Travel Service, který zajišťuje charterové lety pro největší české cestovní kanceláře, se vrátila pod kontrolu českých majitelů.

Islandská společnost Icelandair Group prodala svůj zbývající třicetiprocentní podíl dosavadním akcionářům.

Firma na trhu působí od roku 1997 a je lídrem na charterovém trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl má také v Polsku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru