Německá spolková kancléřka objevila nové předvolební téma. Angela Merkelová se poprvé výrazněji zapojila do debaty o platech manažerů.
A její zpráva je jasná: "Bezuzdnost nesmí ve svobodné a sociální společnosti být. Proto podporuji například plány EU, které částečně omezují extrémně vysoké příjmy ve finančnictví," uvedla v rozhovoru pro Freie Presse.
Kancléřka také dodala, že chápe rozhořčení lidí kvůli extrémně vysokým příjmům top manažerů a jejich požadavek, aby to konečně skončilo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












