Německá spolková kancléřka objevila nové předvolební téma. Angela Merkelová se poprvé výrazněji zapojila do debaty o platech manažerů.

A její zpráva je jasná: "Bezuzdnost nesmí ve svobodné a sociální společnosti být. Proto podporuji například plány EU, které částečně omezují extrémně vysoké příjmy ve finančnictví," uvedla v rozhovoru pro Freie Presse.

Kancléřka také dodala, že chápe rozhořčení lidí kvůli extrémně vysokým příjmům top manažerů a jejich požadavek, aby to konečně skončilo. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se