Prostřednictvím Airbnb si loni našlo krátkodobé bydlení v soukromém bytě, domě, zámku či na ostrově 3 miliony lidí po celém světě. V Praze loni díky této službě našlo bydlení více než 21 tisíc turistů.

Americká firma teď svou strategii ve střední a jihovýchodní Evropě nově zaměřila na Česko, Maďarsko a Řecko, kde hledá partnery - majitele nemovitostí.

"V těchto zemích vidíme největší růst a také největší lásku k naší komunitě," říká Lena Sönnichsenová, která je zodpovědná za public relations a sociální média společnosti pro Německo, střední a východní Evropu a Asijsko-pacifický region.

HN: Proč jste navštívili zrovna Česko? Proč ne třeba Polsko nebo Slovensko?

Teď jsme byli v Maďarsku a jedeme do Řecka. V těchto zemích vidíme největší růst a také největší lásku k naší komunitě a k službám, které nabízíme. Loni se v Česku prostřednictvím Airbnb ubytovalo více než 21 tisíc turistů. O rok dříve jich bylo jen 4800. Jsme přesvědčeni, že v České republice existuje pro naši komunitu výrazný růstový potenciál.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.