Anketa Portfolio 2013 odpovídá na otázku, jaké akciové portfolio zvolit pro letošní rok. Na začátku ledna jsme tak oslovili nejen analytiky a makléře, aby vystoupili se svými názory před čtenáře IHNED.cz a navrhli ideální rozložení investice na pražské burze.

Zatímco v únoru měnili svá portfolia jen minimálně, v březnu už vývoj na trhu (index PX ztratil v průběhu měsíce více než 5 procent ze své hodnoty a dostal se na 962 bodů) donutil mnohé k přeskupení strategií směrem k dividendovým titulům (Telefónica, Philip Morris a Pegas).

Vývoj modelových akciových portfolií sledujeme na IHNED.cz v průběhu roku, každý měsíc ho vyhodnocujeme (na základě pravidelné měsíční zprávy pražské burzy - najdete ZDE) a aktualizujeme o průběžné výsledky jednotlivých strategií.


Předchozí články najdete zde:


Každá z níže uvedených strategií obsahuje krátký komentář jejího "vlastníka" a grafiku, která umožňuje podrobnější prozkoumání portfolia. Na začátku měli všichni k dispozici 100 tisíc korun, dnes je na nejúspěšnějším účtu 95 500 korun, většina je pod 90 tisíci (portfolio sestavené redakcí HNByznys je zatím na třetí pozici). Pomůže dividendová sezona?

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se