Plynovod Nabucco by měl do Evropy přivést plyn z oblasti Kaspického moře a snížit její závislost na dodávkách z Ruska. OMV již koncem loňského roku uvedla, že jedná o koupi podílu od RWE.
Obě firmy dosud v projektu držely po 16,67 procenta akcií. Nyní byl kontrakt potvrzen.
Konsorcium Nabucco vede společnost OMV. Součástí konsorcia je také maďarský podnik MOL, turecký Botas, bulharský BEH a rumunský Transgaz. Britský koncern BP už loni v květnu oznámil, že z projektu odstupuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











