Australský automobilový průmysl se dostává do krize. Nejslavnější domácí výrobce Holden oznámil v těchto dnech propuštění půl tisícovky zaměstnanců.

A šéf automobilky Mike Deveroux dokonce prohlásil, že nemůže garantovat, že Holden, který je součástí amerického koncernu General Motors, bude vyrábět v následujících letech.

„Bude to smutný den pro Austrálii, ale podle mě je konec automobilové výroby v zemi nevyhnutelný,“ prohlásil v reakci na nečekané propouštění u Holdenu Jacques Nasser, v současnosti šéf největší australské firmy BHP Billiton (těžařský koncern) a bývalý šéf Ford Motor Company. Americký Ford je vedle japonské Toyoty třetí automobilkou, která má v Austrálii výrobní závod.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se