Prodejce elektroniky HP Tronic ovládne jeden z největších internetových obchodů v ČR Kasa.cz. Společnost se stala jediným akcionářem firmy Internet Retail, která provozuje kromě Kasy také například e-shop Hej.sk na Slovensku.

Novým šéfem internetového obchodu bude Tomáš Machalínek, který přejde z vedení nového vlastníka. HP Tronic to oznámil v tiskové zprávě.

Cenu transakce společnost neuvedla, podle dřívějších informací médií se hodnota e-shopu pohybuje kolem dvou miliard korun.

"Změna vlastnických podílů je logickým vyústěním situace, kdy se již menšinoví akcionáři nepodílí na běžném chodu e-shopu Kasa.cz a Hej.sk," uvedl v tiskové zprávě HP Tronic. Firma započala akvizici v roce 2008 a nyní ji dokončila.

Firma HP Tronic patří v ČR k velkým prodejcům elektroniky, vlastní a provozuje 40 maloobchodních prodejen Euronics, je vlastníkem společnosti ETA a exkluzivně zastupuje elektrospotřebiče značek GoGEN, Hyundai, Goddess a Gallet. Skupina zaměstnává téměř 1200 spolupracovníků.

Internetový obchod Kasa.cz patří mezi největší e-shopy v ČR. Je součástí skupiny obchodů, které provozuje společnost Internet Retail. Obrat celé skupiny, která zahrnuje například i e-shopy Megaobchod.cz nebo Cybex.cz, v roce 2012 činil 2,1 miliardy korun.