Přes 15 tisíc státních zaměstnanců Řecko propustí do konce příštího roku. Na plánu se dohodla řecká vládní koalice, aby tak splnila závazky, které dala mezinárodním věřitelům Řecka.

Podle tamního deníku Kathimerini tak do června svá místa opustí zhruba 2000 úředníků.

Ministr pro správní reformu Antonis Manitakis uvedl, že propouštět se bude především ve státních organizacích, které se považují za nefunkční a mohly by být uzavřeny. Řekové se podle něj dohodli, že do konce roku propustí ve veřejném sektoru až 4000 zaměstnanců.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se