Apple sice drží rekordní hotovost 144 miliard dolarů (2,8 bilionu korun), ale na vyplácení dividend si bude půjčovat.

Důvod? Většina hotovosti Applu, víc než 100 miliard dolarů, leží kvůli daňové optimalizaci v daňových rájích.

Pokud by firma chtěla dividendy vyplatit z těchto peněz, musela by je stáhnout do USA a hrozila by jí 35procentní daň.

Proto je pro technologického giganta lepší si půjčit. Zejména nyní, když jsou peníze na trhu velmi levné - firmy s ratingem AA-, který má Apple, si mohou půjčit i za méně než dvě procenta. Průměrná sazba u velkých amerických firem činí 2,6 procenta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se