Skupině PPF loni meziročně stoupl čistý zisk o 511 milionů na 727 milionů eur (18,9 miliardy Kč). Důvodem růstu byl hlavně prodej podílu v Sazce. Aktiva skupiny stoupla o polovinu na 21,54 miliardy eur (560 miliard Kč).

PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner.

"Výsledky roku 2012 ovlivnil především prodej 50procentního podílu v Sazce. Vliv měly i výsledky dlouhodobé práce na zvyšování hodnoty našich klíčových aktiv. V rámci skupiny Home Credit se na výsledku hlavní měrou opět podílela ruská Home Credit & Finance Bank. Ukazatele zlepšily i další regiony včetně Asie, stejně jako ostatní klíčová odvětví, kde skupina PPF působí," komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny Kateřina Jirásková.

 

Výnosy stouply o 40 procent a překročily pět miliard eur (130 miliard Kč). PPF loni prodala vedle Sazky i podíl v ruské Nomos - Bank. Divize realit zahájila rozsáhlé stavební projekty v Moskvě a Praze.

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Má aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů či zemědělství, až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy do Asie, přičemž pro skupinu je klíčové Rusko a čím dál větší význam má Čína.