Německé maloobchodní ceny elektřiny jsou jedny z nevyšších v Evropě. Za chvíli už budou podle zástupce německých producentů a distributorů elektřiny BDEW neúnosné pro koncového zákazníka. Důvod je podle BDEW jasný - bezuzdné vlání subvence do alternativních zdrojů energie, které nabízí takzvaným zeleným producentům velmi výhodné podminky. Ty ale doplácí jak odběratel, tak i konkurenční producenti.

"Musíme najít spolu se všemi zainteresovanými způsob, jak zmírnit celkové náklady," nechala se v předvečer valné hromady slyšet výkonná ředitelka BDEW Hildegard Müllerová. "Německo jako průmyslová země musí mít efektivní ekonomiku, pokud má dosáhout svých ekologických cílů," dodala.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se