Majitel Agrofertu Andrej Babiš se uchází o největší chorvatskou chemičku Petrokemija Kutina. Ta se zmítá ve finančních problémech. Stát, který drží lehce nadpoloviční podíl, do ní bude muset v létě nalít v přepočtu stovky milionů korun. A do konce roku by vláda měla svůj podíl ve výrobci hnojiv privatizovat.

Babiš slibuje, že managementu nechá volnější ruce a zajistí jí vyšší prodeje. Pro Agrofert je chemický byznys klíčový, Babiš vlastní chemičky v Česku, na Slovensku a v Německu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se