Průměrné roční výdělky špičkových představitelů největších bank v Evropě a Americe loni meziročně klesly o deset procent. Členové elity, mezi které se řadí například kritizovaní Jamie Dimon z JPMorgan's nebo Stephen Hester z Royal Bank of Scotland, si ale stejně loni vydělali v průměru 11,5 milionu dolarů (v přepočtu asi 227 milionů korun). Ukázal to průzkum zpracovaný pro Financial Times.
Desetinové snížení se jeví jako odpověď na kritiku, právní prohřešky a pokuty, kterým byly banky loni vystaveny za svou nezodpovědnou politiku. Došlápli si na ně důležití akcionáři i regulační autority. Jedná se o první pokles mezd největších bankéřů za poslední tři roky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











