Průměrné roční výdělky špičkových představitelů největších bank v Evropě a Americe loni meziročně klesly o deset procent. Členové elity, mezi které se řadí například kritizovaní Jamie Dimon z JPMorgan's nebo Stephen Hester z Royal Bank of Scotland, si ale stejně loni vydělali v průměru 11,5 milionu dolarů (v přepočtu asi 227 milionů korun). Ukázal to průzkum zpracovaný pro Financial Times.

Desetinové snížení se jeví jako odpověď na kritiku, právní prohřešky a pokuty, kterým byly banky loni vystaveny za svou nezodpovědnou politiku. Došlápli si na ně důležití akcionáři i regulační autority. Jedná se o první pokles mezd největších bankéřů za poslední tři roky. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se