Dohoda, na základě které se má společnost Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše stát vlastníkem mediální skupiny Mafra, je bezesporu významnou změnou na tuzemském mediálním trhu.

Skloubí totiž v sobě jak některé podstatné tržní fenomény, které provázejí současná média, tak v sobě nese i možnost změny kurzu deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, které Mafra vydává.

Co tato akvizice znamená?

1. Majitel skupiny Mafra, německá společnost Rheinisch-Bergische (RBVG), odchází po necelých dvaceti letech z tuzemského trhu.

Tím končí jedna rozsáhlá etapa, ve které se deníky MF Dnes a Lidové noviny vyvíjely. O vlivu německého vlastníka na podobu obou deníků už bylo napsáno mnohé – německému majiteli byla vytýkána provinčnost a určitá míra povrchnosti, která se měla projevovat zejména u MF Dnes příklonem k tolikrát zmiňované, leč blíže nikdy nepopsané „bulvarizaci“.

Odchod zahraničního vlastníka ale také ukazuje na současnou ekonomickou kondici řady mediálních firem, a zejména těch, které se pohybují v tradičním vydavatelském prostředí. Nadnárodním firmám se už nevyplácí držet na tak malém trhu, jakým je český, své aktivity.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.