Nálepku český Berlusconi Andrej Babiš rázně odmítá. "Chápu, že se to srovnání někteří snaží podsouvat, ale určitě nechci být druhým Berlusconim," říká Babiš. 

Ten ve středu oznámil, že jeho Agrofert koupil vydavatelství Mafra, pod které patří například deníky MF Dnes a Lidové noviny. Babiš ovšem tvrdí, že média nebude nijak ovlivňovat a obavy z jeho vlivu jsou neopodstatněné. "Byl bych blázen, kdybych někdy někam zavolal a říkal, co mají napsat. V ten moment bych byl vyřízený," říká Babiš. 

Jaký máte plán s vydavatelstvím Mafra a jejími tituly? Například Lidovým novinám se už delší dobu nedaří.

Já mediím nerozumím. Můj způsob práce je, že si najdu člověka, který tomu rozumí.

Takže zatím nevíte, jakým směrem se Mafra ve vašich rukou posune?

To musí vědět management. Oni musí vědět, co s tím. To není můj problém. Vstoupil jsem do Mafry jako finanční investor, je to o penězích. Nebudu tam sedět v žádném orgánu ani nebudu mluvit do práce novinářů. 

Zmiňujete synergie vašeho týdeníku 5plus2 s Mafrou. Jak má ta synergie vypadat? Chcete například váš týdeník propojit s Metrem?

Určitě jde o synergii. Náš 5plus2 se vylepšuje, máme nový design, ale musí to mít šťávu. Lidi to zajímá, potřebují mít informace z regionů, kde žijí. Bohužel ale někteří redaktoři úplně nepochopili, co je cílem. A taky jsme nikdy nesdělili, co to 5plus2 vlastně je. Určitě v tom chci pokračovat. Pro regiony tu už byly tři projekty: Sedmička, Naše adresa a náš týdeník 5plus2. No a já s tím chci uspět. Moje podnikání je o úspěchu a budování, ne o penězích.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.