Nálepku český Berlusconi Andrej Babiš rázně odmítá. "Chápu, že se to srovnání někteří snaží podsouvat, ale určitě nechci být druhým Berlusconim," říká Babiš. 

Ten ve středu oznámil, že jeho Agrofert koupil vydavatelství Mafra, pod které patří například deníky MF Dnes a Lidové noviny. Babiš ovšem tvrdí, že média nebude nijak ovlivňovat a obavy z jeho vlivu jsou neopodstatněné. "Byl bych blázen, kdybych někdy někam zavolal a říkal, co mají napsat. V ten moment bych byl vyřízený," říká Babiš. 

Jaký máte plán s vydavatelstvím Mafra a jejími tituly? Například Lidovým novinám se už delší dobu nedaří.

Já mediím nerozumím. Můj způsob práce je, že si najdu člověka, který tomu rozumí.

Takže zatím nevíte, jakým směrem se Mafra ve vašich rukou posune?

To musí vědět management. Oni musí vědět, co s tím. To není můj problém. Vstoupil jsem do Mafry jako finanční investor, je to o penězích. Nebudu tam sedět v žádném orgánu ani nebudu mluvit do práce novinářů. 

Zmiňujete synergie vašeho týdeníku 5plus2 s Mafrou. Jak má ta synergie vypadat? Chcete například váš týdeník propojit s Metrem?

Určitě jde o synergii. Náš 5plus2 se vylepšuje, máme nový design, ale musí to mít šťávu. Lidi to zajímá, potřebují mít informace z regionů, kde žijí. Bohužel ale někteří redaktoři úplně nepochopili, co je cílem. A taky jsme nikdy nesdělili, co to 5plus2 vlastně je. Určitě v tom chci pokračovat. Pro regiony tu už byly tři projekty: Sedmička, Naše adresa a náš týdeník 5plus2. No a já s tím chci uspět. Moje podnikání je o úspěchu a budování, ne o penězích.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se