Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce v budoucí novele horního zákona vrátit státu možnost vyvlastňovat nemovitosti kvůli těžbě nerostných surovin, které se nacházejí pod nimi. Vyplývá to z věcného záměru, o němž má ve středu jednat Nečasova vláda v demisi. Sněmovna loni v prosinci přehlasovala veto prezidenta Václava Klause a stvrdila novelu, která možnost vyvlastňovat vypustila.
Budoucí novela má mimo jiné stanovit strategické suroviny, při jejichž těžbě bude možné vyvlastnění využít. Podle mluvčího MPO Tomáše Patáka má být mezi strategickými nerosty uhlí a uran.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












