Dozorové orgány ministerstva zemědělství kontrolují po celém Česku dovážené drůbeží maso. Mimořádná kontrolní akce souvisí s aférou s údajným nedovoleným podáváním zakázaných antibiotik v chovech v sousedním Polsku. To samé podnikají v sousedním Slovensku, kde už mají i nálezy. Podle zpráv ze slovenského ministerstva zemědělství, odhalili veterináři ve slovenské obchodní síti kuřecí maso z Polska s nadměrným obsahem antibiotik.

Veterinární inspektoři aktuálně kontrolují všechny zásilky ze zemí EU. Podle platné legislativy je příjemce zásilky potraviny živočišného původu povinen nahlásit veterinářům dovoz 24 hodin předem. Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) následně cíleně vyrážejí ke kontrolám. Vzorky drůbežího masa pak putují k vyšetření do Ústavu pro kontrolu veterinárních biofaktorů a léčiv (ÚSKVBL) do Brna.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se