Finský výrobce mobilních telefonů Nokia prodal ve druhém čtvrtletí méně přístrojů, než se čekalo, i když proti prvnímu kvartálu prodej bývalé jedničky na světovém trhu silně stoupl. Ztráta Nokie se výrazně snížila, tržby ale stále prudce klesají. Plyne to z firemní zprávy, kterou Nokia zveřejnila ve čtvrtek.
Nokia dodala zákazníkům od dubna do června 7,4 milionu chytrých telefonů Lumia, což proti prvnímu čtvrtletí znamenalo nárůst o 32 procent. Analytici ale podle ankety agentury Reuters čekali odbyt 8,1 milionu přístrojů. Prodej běžných mobilních telefonů dosáhl 53,7 milionu, což bylo 2,5 milionu pod odhady.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







