Finský výrobce mobilních telefonů Nokia prodal ve druhém čtvrtletí méně přístrojů, než se čekalo, i když proti prvnímu kvartálu prodej bývalé jedničky na světovém trhu silně stoupl. Ztráta Nokie se výrazně snížila, tržby ale stále prudce klesají. Plyne to z firemní zprávy, kterou Nokia zveřejnila ve čtvrtek.

Nokia dodala zákazníkům od dubna do června 7,4 milionu chytrých telefonů Lumia, což proti prvnímu čtvrtletí znamenalo nárůst o 32 procent. Analytici ale podle ankety agentury Reuters čekali odbyt 8,1 milionu přístrojů. Prodej běžných mobilních telefonů dosáhl 53,7 milionu, což bylo 2,5 milionu pod odhady.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se