Jiří Dlabaja má účet u Komerční banky, v úterý dopoledne se mu ale podařilo při přihlašování do svého internetového bankovnictví dostat nejen ke svým, ale i k interním datům banky a k citlivým informacím o jiných klientech.

"Omylem jsem se naboural do interních databází Komerční banky. Jména, rodná čísla, adresy bydliště, e-maily, jak se klienti chovali," vypočítává na svém facebookovém profilu bývalý reportér televize Nova a nynější mluvčí AŽD Praha Jiří Dlabaja.

Podle údajů na stránce se dostal až k 47 tisícům kontaktů, které mohl i sám editovat a přepisovat. Že se tímto problémem v Komerční bance zabývají, potvrdila i její mluvčí Monika Klucová.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Komerční banka v úterý ráno identifikovala technickou chybu informačního systému Penzijní společnosti Komerční banky. Touto situací se velmi vážně zabýváme a neprodleně jsme zahájili veškerá nezbytná opatření k jejímu vyřešení," řekla Klucová pro IHNED.cz s dodatkem, že může ubezpečit všechny klienty, že nedošlo k žádnému ohrožení bezpečnosti či k úniku informací o bankovních účtech klientů. 


 

 


Za chybu může podle vyjádření banky dodavatel systému. "Chyba v informačním systému, jehož vývoj pro Penzijní společnost KB zabezpečuje externí dodavatel, jímž je firma Softip, umožnila neoprávněný přístup do kontaktní databáze," uvedl Pavel Jirák, předseda představenstva Penzijní společnosti KB.

"V žádném případě nedošlo k úniku informací o již uzavřených smlouvách o penzijním spoření nebo o stavu prostředků na účtech klientů," dodal Jirák. A Klucová doplnila, že se "v žádném případě nejedná o chybu internetového bankovnictví KB, je to chyba v jednom modulu webové aplikace Penzijní společnosti KB."

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se