Uherskobrodská Česká zbrojovka rozjíždí velký projekt v Brazílii. Založila tam společně s brazilským partnerem RT Trading nový výrobní a montážní závod, který vystupuje pod názvem CZ-Brasil. 

Jedná se o první případ, kdy Česká zbrojovka přesouvá část výroby a technologií do zahraničí. 

"V první fázi si klade za hlavní cíl zásobit ozbrojené složky Brazílie kvalitními a tradičními výrobky značky CZ," uvedla Hana Smilková z České zbrojovky. 

Výroba začne v novém závodě podle informací ministerstva průmyslu a obchodu ještě do konce roku. 

Hlavním modelem pro zahájení výroby má být pistole CZ P-07. Zástupci společnosti popřeli údaje ministerstva průmyslu a obchodu, že by se časem měla přesunout veškerá výroba tohoto typu zbraní do Brazílie.  

Podle Borise Pappa, který má projekt CZ-Brasil na starosti, si zbrojovka od přímého působení v Brazílii slibuje lepší přístup i na další jihoamerické trhy. Díky vlastní výrobě přímo v Brazílii se společnost vyhne vysokým clům, která platí na dovážené zboží a která brzdily růst exportu zbrojovky z Česka.

Aby mohly být pistole označeny "Made in Brazil", musí být alespoň dvě třetiny součástí brazilského původu. 

Továrna, ve které vznikne zpočátku 50 nových pracovních míst, stojí ve městě Pomerode, v brazilském státě Santa Catarina. 

Firma vstup na brazilský trh připravovala zhruba poslední rok a půl. O jak velkou investici se jedná, nechce vedení společnosti prozradit. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.