Postupnou expanzí pokračuje v Česku rakouská banka Oberbank. Zatímco tradiční velké banky se shodují, že první polovina letošního roku byla velmi složitá a nečekají výrazné zlepšení, Oberbank hlásí nejlepší výsledek ve své historii.
Banka vykázala za první polovinu letošního roku zisk po zdanění 66,4 milionu, to znamená meziroční nárůst o 11 procent. Objem úvěrů vzrostl o 3,4 procenta na 11,7 miliardy eur. O víc než šest procent vzrostly také vklady klientů na 21,6 miliardy eur. Úrokové výnosy se zvýšily celkem o 15,5 procenta na 167,8 milionu eur.
Podle generálního ředitele Oberbank Franze Gasselsbergera je za rekordním výsledkem fakt, že se jedná o regionální středoevropskou banku, ve kterou roste v době zvratů důvěra.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












