Microsoft pravděpodobně vstupuje do svého období temna. Dokonce horšího než v roce 2000, kdy hrozilo, že se rozpadne na dvě různé společnosti. Všechno, co v Microsoftu neklape, popsali serveru qz.com zaměstnanci počítačového gigantu.

V první čtvrtině roku společnost vykázala příjem 20,5 miliardy dolarů, což je pravděpodobně výkon, který v nejbližší budoucnosti nezopakuje. Ve druhé čtvrtině roku totiž příjmy poklesly. Oproti očekávaným 20,7 miliardy dolarů byl příjem 19,9 miliardy. To společnost připisuje neustále oslabujícímu se trendu na trhu s PC. A nic nenasvědčuje tomu, že by se měl změnit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se