Pražští podnikatelé a jejich nápady se letos poprvé dočkali finanční podpory. Hlavní město rozdělilo 10 milionů korun. Peníze mají pomoci firmám navázat spolupráci s vědci a realizovat inovace, které jim pomohou v jejich byznysu.  

Každá firma mohla získat až 200 tisíc korun, stačilo mít dobrý nápad a štěstí při losování. Uspěly například nanotechnolgické, farmaceutické nebo zemědělské projekty.

Praha tak začala splácet dluh svým drobným podnikatelům, kteří se dlouhá léta museli jen dívat na to, jak podobné inovační vouchery – určené na spolupráci s univerzitami – rozdělují firmám v Brně, Hradci Králové nebo Karlových Varech. "Situace se v metropoli mění k lepšímu," tvrdí šéfka Rozvojových projektů Praha Jitka Kárníková v rozhovoru pro IHNED.cz.

A slibuje další podporu. "Objevují se dotazy na pokračování projektu inovačních voucherů – od podnikatelů, kteří se ho letos nezúčastnili. Připravují se na další výzvu," říká Kárníková, která v Praze vede městské centrum pro podnikatele. Pokud by se příští rok podařilo získat i evropskou dotaci, vylosovaných podnikatelů by mohlo být více.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se